„   Keď hľadáme dobro pre iných, nachádzame svoje vlastné.    “    -    Platón

Od histórie k súčastnosti

Banskobystrický kraj, kraj omývaný vodami Hrona, kraj hôr i dolín a utešenej prírody. V tejto krajine v okrese Brezno je situované aj Zariadenie sociálnych služieb Tereza.

Areál zariadenia tvoria okrasné kríky a vysoká zeleň, pestované trávniky. Celý objekt je vsadený do krásnych okolitých lesov, ktoré poskytujú dostatočný relax v tichom a čistom prostredí.
Budova je stará takmer 100 rokov, ktorá patrila kedysi majiteľovi továrne Metalurgický závod Hronec. Neskôr z toho bola ubytovňa pre robotníkov továrne a nakoniec sa využívala ako základná škola.

V roku 1984 po rekonštrukcii zo základnej školy vznikol domov dôchodcov s celoročnou formou pobytu s kapacitou 80 miest. V roku 2001 po prechode kompetencií z Krajských úradov na samosprávy vznikol domov dôchodcov a domov sociálnych služieb so psychickým postihnutím. Budova s prístavbou i keď zrekonštruovaná pre účely bývania starých a starších ľudí bola neúčelová a nebola prispôsobená potrebám jej užívateľov.

V súčasnosti špecializované zariadenie poskytuje pre klientov ubytovanie na dvoch zmiešaných oddeleniach v 1, 2 a 3 lôžkových izbách s príslušenstvom. Rekonštrukcia ubytovacích priestorov bola ukončená ukončená v prvom polroku 2008.

Povodna historicka budova zariadenia
Pôvodná historická budova zariadenia